نوپرداز کو پنجشنبه 11 مرداد 1397 03:15 ب.ظ نظرات ()

پایگاه خبری تبریز مدرن در این گزارش اقدام به معرفی ۱۰ سایت برتر خبری آذربایجان کرده است

به گزارش پایگاه خبری تبریز مدرن ،  از سالیان دور رسانه ها با روزنامه های کاغذی برای مردم شناخته می شدند و به مرور با رادیو و تلویزیون هم در کنار روزنامه های کاغذی به عنوان رسانه های اطلاع رسانی فعالیت کردند ولی در یکی دو دهه اخیر و خصوصا در چند سال گذشته رسانه های مجازی به دلیل آنلاین بودن و سرعت عمل بالا در اطلاع رسانی جایگاه ویژه ای در بین مردم پیدا کرده اند.

بخصوص از زمانی که تلفن های همراه و شبکه های مجازی در بین مردم محبوبیت بیشتری یافت این رسانه های مجازی می باشند که همیشه از طریق تلفن های همراه، تبلت ها و لپ تاب ها در دسترس کاربران هستند. در دهکده جهانی و همزمان با فعالیت رسانه های بی شمار در دنیا، رقابت بر سر جذب کاربران به یکی از ارکان اصلی رسانه های مجازی تبدیل شد که در این بین سرعت عمل، صحت اطلاعات و افزایش راه های دسترسی به اخبار از اولویت بیشتری برخوردار بودند.

گروه فناوری اطلاعات تبریز مدرن برای بررسی وضعیت رسانه های مجازی استان آذربایجانشرقی در اقدامی سعی نمود تا ۱۰ وب سایت برتر خبری آذربایجان را از نظر تعداد مخاطبان مورد مطالعه قرار داده و به کاربران معرفی کند. در ابتدا باید مخاطبان محترم از این نکته آگاهی داشته باشند که این بررسی بر اساس پارامتر های فنی و با استفاده از سایت ها و منابع معتبر جهانی آنالیز وب انجام گرفته ولی برخی موضوعات همانند تعداد بازدید کننده یا تعداد بازدید صفحه اعلام شده به صورت حدودی بوده و مقدار دقیق آن را در صورت نیاز باید خود این سایت های خبری با نمایش آمارگیر تحت وب خود به نمایش گذارند.

 

۱پایگاه خبری تحلیلی آناج ( www.anaj.ir )

این پایگاه خبری که در حوزه های سیاسی، مذهبی، اجتماعی، ورزشی، هنری و … فعالیت می نمایند این روزها براساس آنچه که الکسا نشان می دهد به عنوان اولین سایت پربازدید استان لقب گرفته است.

آناج که به معنی مجرب و باتجربه است، ابتدا به عنوان پایگاه اطلاع رسانی شروع بکار کرد که پس از دریافت مجوز از وزارت ارشاد به عنوان پایگاه خبری تحلیلی فعالیت خود را ادامه می دهد.

آناج، به عنوان مطرح ترین سایت اصولگرای استان، پس از ۴سال فعالیت با سیستم مدیریت محتوای بومی، با رونمایی از قالب جدید و سیستم مدیریت محتوای جدید و گرانقیمت خویش طی مراسمی خود را از لحاظ ظاهری به خبرگزاری های ملی نزدیک تر کرد.

رتبه الکسا در ایران: ۱۵۳۲
مخاطبان تلگرام: ۱۱٫۹+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۲۳+ هزار کاربر

 

۲پایگاه خبری تحلیلی نصرنیوز (www.nasrnews.ir)

نصرنیوز که یکی از قدیمی ترین و اولین رسانه های بومی استان در حوزه خبر می باشد، پس از سپری کردن دوران افت بلند مدت خود و از دست دادن بازدید وانتشار کم تعداد اخبار، از ایام انتخابات بار دیگر قدرت خود را بدست آورده و به عنوان دومین سایت برتر خبری استان قرار گرفته است.

شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که نصرنیوز  اولین رسانه  شمالغرب بوده که توانسته مجوز پایگاه خبری تحلیلی را از وزارت ارشاد دریافت کند.

رتبه الکسا در ایران:۲۱۳۷
مخاطبان تلگرام: ۱۷٫۲+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۹۷٫۸+ هزار کاربر

 

 

۳ تبریز مدرن ( www.tabrizmodern.ir )

یکی از وب سایت های قدیمی مرتبط با اخبار شهری تبریز که با گزارش ها و مطالب نوآورانه خود توانسته این روز ها تعداد زیادی بازدید کننده را به سمت خود جلب کند و به عنوان سومین سایت خبری استان مطرح شود

این سایت در سال ۹۵ مجوز پایگاه خبری را دریافت نموده و اکنون به عنوان پایگاه خبری و اطلاع رسانی فعالیت دارد

اکثر مطالب این وب سایت، در حوزه های توسعه شهری  فرهنگی، هنری و گردشگری شهر تبریز تهیه و تدوین می شوند و به دور از فضای سیاسی در حال فعالیت می باشد.

رتبه الکسا در ایران:۲۸۲۶
مخاطبان تلگرام: ۷٫۱+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۲۲هزار کاربر

 

۴- پایگاه خبری تحلیلی تبریزبیدار (www.tabrizebidar.ir)

تبریزبیدار که در حدود سه سال از عمر فعالیتش می گذرد همیشه به عنوان یکی از رسانه های پرفراز و نشیب استان شناخته شده

این رسانه که همچون آناج و زیتون با رویکرد خاص سیاسی در استان فعالیت می نماید  این روزها با بهبود جایگاهش به عنوان چهارمین سایت خبری استان مطرح میباشد

رتبه الکسا در ایران: ۳۰۷۱
مخاطبان تلگرام: ۱۴٫۸+ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۵۶۰۰کاربر

 

 

 

۵ شهریار نیوز(www.shahryarnews.net)

وب سایت خبری شهریارنیوز متعلق به روابط عمومی شهرداری تبریز می باشد که به صورت تخصصی به بررسی مطالب پیرامون شهر و نیز پوشش خبری مراسم و پروژه های در حال اجرای شهر تبریز می باشد.

شهریار نیوز طی ماه های اخیر جهش مناسبی در رتبه بندی الکسا داشته بطوری که از رتبه نه استانی به رتبه پنجم  استانی رسیده است .

رتبه الکسا در ایران: ۴۰۴۶
مخاطبان تلگرام: +۶٫۶ هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: ۱۲۷۶ کاربر

 

 

۶- زیتون نیوز(www.zeytunnews.com)

این پایگاه خبری هم با وجود فعالیتی در حدود دو سال، توانسته نسبت به رقبای قدیمی تر آمار بازدید بهتری داشته باشد. البته زیتون بیشتر از سایت اطلاع رسانی یک رسانه تحلیلگر است که با توجه به داشتن مدیریت مشترک با یکی دیگر از رسانه های اصولگرای استان بیشتر سعی در تحلیل اخبار در حوزه های سیاسی و ورزشی با توجه به رویکرد خاص سیاسی خود دارد.

رتبه الکسا در ایران: ۴۳۲۷
مخاطبان تلگرام: ۱۱٫۱+هزار کاربر
مخاطبان اینستاگرام: –