نوپرداز کو شنبه 26 خرداد 1397 06:41 ب.ظ نظرات ()

از زمانیکه طراحی وب سایت انجام شده و رسما شروع به ارائه خدمات می کند مهمترین ابزار کسب و کار شما تلقی می شود .در این سالها این ابزار موقعیت خوبی در موتورهای جستجو پیدا کرده است . ترافیک وب سایت افزایش پیدا کرده و نرخ بازدید در حال افزایش است . به طور کلی همه چیز عالیست .

یک روز از مدیران خود این جمله را می شنوید که ابزار کسب و کاری که در وضعیت خوبی قرار دارد باید دوباره طراحی شود . شاید این جمله وحشتناکترین چیزی باشد که تا به حال شنیده اید .این سوال بوجود می آید که چرا باید این کار را کرد؟ وب سایت در وضعیت قابل قبولی قراردارد .آیا این غول عظیمی که در نتیجه سالها تلاش به این شکل درآمده واقعا نیاز به طراحی مجدد دارد ؟

 

دیجی فورشاپ آموزش سئو

تنها این جمله در ذهن شما نمایان می شود : یک کار عبث ، بیهوده و خسته کننده ای .

 

یک وب سایت کسب و کار میتواند منعکس کننده کسب و کار شما باشد .هرچقدر هم که بزرگ باشد نیاز به تغییرات مبتنی بر قوانین حاکم در موضوع برندینگ دارد . نمیشود کسب و کار چند سال پیش را با شعارهای کهنه و تاریخ مصرف گذشته ادامه داد . کسب و کار شما نیاز به تحول دارد . این تحول تاثیر مستقیم و غیر قابل انکاری بروی مشتریان قدیم و جدید و همچنین بازدیدکنندگانی که شما را دنبال می کنند خواهد داشت .

دیجی فورشاپ آموزش سئو

اما باید به این نکته دقت کنید که هدف ما از بازطراحی سایت کاربرپسند شدن آن نباشد .در کنار کاربرپسند کردن سایت باید به  حفظ سئو وب سایت دقت کرد وگرنه سئو وب سایت قربانی تصمیمی می شود که ممکن است جبران آن هزینه های زیادی را به کسب و کار شما تحمیل کند . به عنوان مثال اگر هدف از بازطراحی نمایش درست سایت در موبایل است حتما مطمئن شوید که این اقدام در مسیر ارتقای سئو باشد .سوالات زیر را در طراحی مجدد در نظر بگیرید و مطمئن شوید که سایت خود را در موتورهای جستجو قربانی نخواهید کرد :

دیجی فورشاپ آموزش سئو

 1. آیا محتوای وب سایت تغییر خواهد کرد ؟

مطالب سایت یکی از اجزای مهم از منظر موتورهای جستجو می باشند . اگر در زمان جستجو سایت شما در موقعیت مناسبی از نتایج جستجوگر قرار بگیرد به این معناست که وب سایت  شما دارای حجم بزرگی از محتواست که به خوبی برای جستجوگر بهینه سازی شده است .این موضوع در زمان تغییرات در سطح حجیم بسیار مهم می باشد. این مهم است که آیا صفحه جدید ایجاد میشود ! آیا صفحات قدیم حذف شده و یا قرار است با هم ادغام شوند !

 

 

 1. آیا کلمات کلیدی وب سایت نیاز به بازبینی دارند؟

اگر صفحه جدیدی به وب سایت اضافه شود و یا محتوا یک صفحه تغییر کند بررسی مجدد کلمات کلیدی جزو عملیات مهم طراحی مجدد وب سایت می باشد .قبل از راه اندازی صفحات جدید تاثیر کلمات کلیدی و متا تگها را ارزیابی کنید و مطمئن شوید که بهینه سازی درستی در صفحه انجام شده است. آن چیزی که در ابتدا برای موتور جستجو دریافت میگردد همین کلمات کلیدی صفحات است . در بازطراحی صفحات یک سایت ، تغییر کلمات کلیدی فرصت خوبی است برای باز بینی مجدد حتی اگر محتوای صفحه تغییر نمیکند . اگر قبلا زمانی برای بررسی کلمات کلیدی مناسب برای صفحات نداشته اید این یک فرصت مناسب است .شما میتوانید کلمات کلیدی جدیدی را که فرصت جدیدی محسوب میشوند به صفحات خود اضافه کنید .

 

 1. آیا ساختار آدرس صفحات وب سایت(URL) تغییر خواهند کرد ؟

اگرسایت شما در جایگاه مناسب از نتایج جستجوی موتورهای جستجو قرار میگیرد بهترین حالت حفظ ساختار آدرس صفحات می باشد . اگر قرار بر تغییر آدرسها است باید کد وضعیت 301 را اجرا کنید . کد وضعیت تغییر مسیر 301 تضمین میکند که آدرس قدیمی شما را به صفحات با آدرس جدید هدایت کند .در غیر اینصورت تمامی لینکهای این صفحه با آدرس جدید از بین خواهند رفت . حجم لینکهای از دست رفته ممکن است بسیار زیاد باشد پس دقت کنید تا با این مشکل مواجه نشوید .

 

 1. زمان بارگذاری وب سایت

یکی از موارد تاثیر گذار در رنکینگ سایت در موتورهای جستجو زمان طی شده برای بارگذاری وب سایت می باشد .زمانیکه سرعت بارگذاری وب سایت بالاست به این مفهوم است که سایت خدمات را با سرعتی مناسب به کاربران ارائه میدهد . در طراحی مجدد وبسایت به این نکته حتما دقت کنید . پایین بودن زمان بارگذاری وبسایت مساوی است با ترک و از دست دادن کاربران به دلیل زمان انتظار زیاد برای بارگذاری وبسایت .

 

 1. محتوای تست وب سایت

شرکتهای طراح پس از تولید وب سایت یک نسخه آزمایشی با محتوای موقت را برای تست و بررسی عملکرد وبسایت بالا گذاری می کنند . این بدان معنی است که ممکن است همین مطالب موقت دنبال کننده هایی پیدا کنند  و همچنین توسط موتورهای جستجو لیست شوند .این در زمانیکه سایت درحال تست است مشکل ساز خواهد بود و پس از شروع رسمی سایت با حذف محتوای تست ،تمامی لینکها و مطالب لیست شده در موتورجستجو را از دست خواهید داد .

 

 1. انتقال از صفحه قدیم به صفحه جدید

تگ عنوان صفحه از مهمترین تگها در موضوع سئو وبسایت می باشد . این یکی از اولین موضوعاتی است که موتورجستجو خواهد دید و جزو اصلی ترین بخش نتایج جستجو زمانیکه بروی لینک صفحه در نتایج کلیک میکنید می باشد .این تگ باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با صفحه باشد . در صورتیکه متا تگ توضیحات و کلمات کلیدی از منظر سئو مهم می باشند . متا تگ توضیحات آن چیزی است که در زمان جستجو زیر عنوان نتایج جستجو نمایش داده می شود . در زمان انتقال باید محتوا و متا تگها از صفحه قدیم به جدید انتقال یابند .

 

 1. آیا نقشه وب سایت بروز شده است ؟

بهترین و موثرترین راه برای بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو ثبت نقشه سایت در آنها می باشد . این به این مفهوم هست که موتور جستجو در کجا و به دنبال چه چیزی بگردد .هر زمان که در حال تغییر محتوای سایت ، اضافه کردن ویا طراحی مجدد هستید باید نقشه سایت را مجددا ارسال کنید .

 

 1. تجزیه و تحلیل وب سایت

برای اندازه گیری عملکرد وب سایت خود لازم است ابزار تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت را بروی سایت خود راه اندازی کنید . Google Analytics   یکی از نرم افزارهای رایگان و استاندارد این صنعت است که توسط گوگل ارائه شده است .هنگام حرکت از سایت قدیمی به جدید حتما کدهای گوگل آنالیز را به سایت خود اضافه کنید .به این ترتیب شما قادر به تجزیه و تحلیل ترافیک روز خود و مقایسه آن با سایت قدیمی خواهید بود .

 

دیجی فورشاپ آموزش سئو

نتیجه

 • زمانیکه نیاز به طراحی مجدد پیدا کردید، شروع کار ،زمان و نحوه مدیریت کردن از نظر سئو مهم و حیاتی خواهد بود . حتما از مشاوره و خدمات افراد و شرکتهایی که در زمینه سئو وب سایت تجربه دارند استفاده کنید .

 

 • از طراح و طراحان خود مطمئن شوید که با دید سئو شروع به طراحی خواهند کرد .این دید باعث میشود در زمان بازطراحی نگران موتوهای جستجو باشند و با نگاه عمیق تر و دقیق تر به طراحی بپردازند .

 

 • پس از طراحی و بالاگذاری با چشمانی باز عملکرد وب سایت را به کمک ابزار آنالیز گوگل و وب مستر گوگل تحت نظر بگیرید تا مطمئن شوید که هیچ خطای فنی وجود نداشته و ترافیک سایت پیشرفت داشته است .