نوپرداز کو دوشنبه 7 خرداد 1397 02:02 ب.ظ نظرات ()

این روزها اپلیکیشن های موبایل جایگاه ویژه ای در میان مردم جهان ایجاد کرده اند به طوری که روزانه حداقل با یکی از این اپلیکیشن ها سر و کار داریم و به نوعی بخشی جدا نشدنی از امور روزانه ی زندگی همه ی ما شده اند که هر کدام نقشی ایفا کرده و به نوعی برای ما مزیت خاصی دارند و حتی برخی از آنها جزئی از فرایند روزانه ی ما قابل نادیده گرفتن نیستند ، به طور مثال اپلیکیشن فرض کنید در طول روز که مشغول انجام فعالیت های شغلی هستید ، نیاز به جابجایی مبلغی پول به حساب یکی از دوستان و آشنایان داشته باشید ، برای انجام این کار چه میکنید ؟

اولین فکری که به ذهن میرسد ، مراجعه به بانک و یا یکی از دستگاه های خودپرداز بانکی جهت انتقال وجه است اما این بهترین راه نیست زیرا گوشی های هوشمند اندروید و یا IOS تقریبا در دست دارید که تنها با نصب و اجرا اپلیکیشن بانکی میتوانید به قابلیت های زیادی که این اپلیکیشن ها در اختیار شما قرار میدهند ، دسترسی داشته باشید و از خدمات آنها استفاده کنید . خدماتی مانند انتقال وجه ، پرداخت قبوض بانکی ، خرید شارژ و بسیار دیگر از این دست فعالیت ها که تنها در یک اپلیکیشن کوچک قرار دارد .

همه ما برنامه های تلفن همراه را دوست داریم، آنها به ما در راه های مختلفی کمک می کنند، ما چت می کنیم، با استفاده از تلفن های همراه کتاب می خوانیم، سرگرم می شویم، از فروشگاه ها استفاده می کنیم ، به دیگران اطلاع رسانی می کنیم و با آنها ارتباط داریم … کارهایی که در هر ثانیه با تلفن همراه انجام می دهیم بسیار زیاد است. به زبان ساده تر ، اپلیکیشن های تلفن همراه ابعاد مختلف زندگی ما را شکل می دهند.

طراحی اپلیکیشن موبایل در همه ی زمینه ها و برای همه ی اهداف کاربردی است. هر کاربر تلفن همراه نیازمند یک اپلیکیشن دقیق و با کارایی بالا در زمینه های مختلف می باشد. اپلیکیشن های تلفن همراه به دو دسته ی اندروید و آی او اس تقسیم شده اند  و این اپلیکیشن ها به صورت تصادفی محبوب کاربران قرار نگرفته اند ، بلکه برخی ویژگی های کلیدی در آن ها سبب شده است محبوب کاربران شوند و در قلب آنها قرار بگیرند.

یک اپلیکیشن خوب چه قابلیت هایی دارد ؟

همه ی ما یک دیدگاه در مورد ابزارها داریم و هر کسی تعریف خاصی از یک اپلیکیشن خوب دارد ، اما واقعا در طراحی اپلیکیشن خوب باید به چه نکاتی توجه داشت که در نظر اکثر مردم ، بعنوان یک معیار قابل اتکا ، مورد تایید قرار گیرد ؟

  1. رابط کاربری آسان و قابل درک برای عموم ( از مهم ترین ویژگی های طراحی یک اپلیکیشن اندرویدی می باشد زیرا تجربه کاربر از استفاده و کار کردن با اپلیکیشن باعث می شود مورد تحسین آنها قرار بگیرد. )
  2. زیبایی و چشم نواز بودن ( روانشناسی رنگ ها )
  3. روان بود از نظر کارایی در گوشی
  4. سرعت مناسب در اجرای برنامه و اشغال حجم کم از حافظه گوشی
  5. داشتن محتوایی عالی و متمرکز که کاربر را به اپلیکیشن شما جذب نماید.
  6. سازماندهی ساختار با توجه به محتوا

و در آخر هنگامی که یک برنامه Android بارگیری می شود، تصویر ثابت که توجه کاربران را به خود جلب می کند، محافظ صفحه نمایش است در این صفحه، کاربران زمانی که بارکد و تبلیغ نام تجاری سازنده اپلیکیشن را می بینند ، باعث می شود به طور مستقیم یک تصویر ماندگار از اپلیکیشن برای کاربر ایجاد گردد. بنابراین طراحی محافظ صفحه نمایش در طراحی اپلیکیشن Android بسیار اهمیت دارد.

طراحی اپلیکیشن اندروید

طراحی اپلیکیشن اندروید

مواردی که به آن اشاره شد ، گزیده ای از پرامترهای ضروری در طراحی اپلیکیشن است که قطعا شما هم با آن هم عقیده هستید که معیارهای بالا بعنوان پایه ای ترین نیاز در ساخت اپلیکیشن موبایل است و باید در ساخت اپلیکیشن به آن دقت نمود تا لذت استفاده از آن توسط کاربر قابل لمس باشد و در استفاده مداوم از آن ، دچار خستگی و ناراحتی برای کاربر نگردد .

شرکت طراحی اپلیکیشن وب افرا با داشتن سابقه طولانی در زمینه طراحی سایت و اپلیکیشن ، توانسته است در سالهای گذشته اعتماد برندهای مطرح را بدست آورد و از این رو اپلیکیشن هایی مانند اپلیکیشن سایت مناقصات شرکت پارس نماد داده ها ( پایگاه ملی مناقصات کشور ) را در کارنامه خود داشته باشد و همچنین طراحی اپلیکیشنرستوران را نیز در کارنامه خود دارد که به زودی از آن رونمایی خواهد شد .